Новини

След успешната първа премиера на „Дами канят“ – втора премиерна вечер със специално танцово събитие под открито небе

След изключително вълнуващата първа премиера на спектакъла „Дами канят“ по Георги Мишев, реж. Асен Блатечки, която се превърна в истински празник за театъра и премина при пълна зала, бурни аплодисменти и много топли зрителски отзиви, Драматичен театър „Никола Вапцаров“ – Благоевград кани публиката на втора премиерна вечер на 12 май, която ще бъде съпътствана от специално събитие под открито небе. 

На 12 май магията на спектакъла ще продължи и след финалните аплодисменти с танцова вечер, вдъхновена от духа, настроението и емблематичното заглавие „Дами канят“.

Публиката ще има възможност да се потопи в празнична атмосфера с музика, танци, настроение и специален коктейл, създаден именно за повода и носещ същото име – „Дами канят“. Събитието ще превърне втората премиерна вечер в истински празник, в който сцената и животът ще се срещнат в ритъма на танца.

Водещ на вечерта ще бъде Елен Джамплакса – инструктор по танци и вдъхновител на движението, която ще поведе гостите в едно споделено танцово преживяване. Специален акцент ще бъде участието на дамите от спектакъла, които ще се включат в събитието и ще направят вечерта още по-вълнуваща и запомняща се.

„Дами канят“ е първата театрална адаптация на обичаната класика на Георги Мишев – история, която носи носталгия, чар, хумор и разпознаваем дух, но оживява на сцената с нова енергия и съвременно звучене. Сценичната адаптация е дело на Ваня Щерева и Димитър Калбуров, а режисьор на спектакъла е Асен Блатечки. 

Участват актьорите: Калин Врачански, Асен Блатечки, Милена Маркова–Маца, Пламен Манасиев, Валентина Каролева, Жанет Керанова, Константина Георгиева, Лили Сучева, Лора Христова, Мариана Бонева, Пепа Манева, Теодор Куков, Александър Митев.

Очакваме ви!

 

Свързани проекти

Още новини